KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi

KSÜ Koordinatörlüğünde Görme Engelliler İçin Geliştirilen Erasmus+ DARTS4BLIND Projesine Türkiye Ulusal Ajansından Destek-07.10.2020

Avrupa Birliği Erasmus+: Sport Small Collaborative Partnerships kapsamında, Koordinatörlüğünü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) adına Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ökkeş Alpaslan Gençay’ın yürüttüğü “Görme Engelliler için Dart” projesi (DARTS4BLIND), Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından destek programına alınarak, sosyal medya araçları üzerinden geniş bir kitleye duyuruldu.

Koordinatörlüğünü KSÜ’nün yürüttüğü, Macaristan, Hırvatistan, İtalya ve Portekiz ortaklı DARTS4BLIND projesi ile dart sporunun görme engelliler tarafından uygulanabilmesi amaçlanıyor.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, DARTS4BLIND projesini sosyal medya araçları üzerinden duyurarak projenin tanınırlığına önemli bir katkı sunan Türkiye Ulusal Ajansına teşekkürlerini ifade etti.

Rektör Can, “Üniversitemiz koordinesinde yürütülen görme engelliler için dart sporunun uyarlanması projesi ile ‘insanı seviyoruz, dünyanın her imkanı ve her fırsatını herkese sunmalı’ hedefimize doğru yürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca “Dezavantajlı bireylerin hayatın her alanında var olması için üniversite olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getiriyoruz. Bu projeyle de görme engellilerin dart sporunun içerisinde yer alması için çalışma yürütülüyor.” diyen Rektör Can, “KSÜ olarak bundan sonra da ulusal ve uluslararası birçok değerli projeler üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.